Meble biurowe do domu - ranking

​Obecna sytuacja pandemiczna na świecie sprawiła, że wiele osób musiało rozpocząć pracę w zaciszu swojego własnego domu. W niektórych przypadkach wygospodarowanie miejsca służącego do wykonywania pracy, dotychczas nie było potrzebne. Tymczasem nastała potrzeba chociażby na zakup biurka i wygodnego krzesła, które ułatwi przy nim pracę. Poniżej wymieniony został szereg mebli, które składają się na podstawowe wyposażenie biura w domu. Przed dokonaniem właściwych zakupów, warto się z owym rankingiem zapoznać.

Jak wybrać wygodne krzesło biurowe?

Użytkownicy mają do wyboru dwa podstawowe rodzaje krzeseł: chodzi tutaj o krzesła biurowe bez kółek oraz krzesło biurowe na kółkach. Obie te wersje, mogą okazać się niezwykle praktyczne. Krzesła bez kółek są bardziej eleganckie i nadają się do małych biur. Krzesła na kółkach natomiast świetnie sprawdzają się w większych biurach, gdzie na takim krześle można przemieszczać się od jednego miejsca docelowego, do drugiego, chociażby w poszukiwaniu jakichś dokumentów. Krzesło na nogach także może świetnie posłużyć w wyposażeniu home office.

Wybrać można również krzesło biurowe bez podłokietników lub krzesło biurowe z regulowanymi podłokietnikami. Zazwyczaj podłokietniki w pracy biurowej odgrywają naprawdę spore znaczenie, ponieważ odciążają ręce, pozwalają oprzeć się swobodnie w trakcie wykonywania obowiązków. Aby ułatwić sobie pracę i odciążyć również kręgosłup, warto stawiać na krzesło biurowe z podnóżkiem, krzesło biurowe z zagłówkiem lub krzesło biurowe ergonomiczne bez kółek. Niektóre osoby celują także w niezwykle komfortowe krzesło biurowe z masażem. Krzesła biurowe bez oparcia nadają się przede wszystkim do pracy na krótki czas. Krzesło biurowe na kręgosłup ma ogromny wpływ dlatego należy wybierać je starannie, szczególnie jeśli na pracy biurowej każdego dnia spędzamy naprawdę bardzo długie godziny.

Krzesła biurowe dla nastolatków, krzesła biurowe dla młodzieży, krzesło biurowe dla dzieci lub krzesło biurowe dla wysokiej osoby to rodzaje siedzeń, wymagające specjalnego doboru. Tutaj pod uwagę należy brać przede wszystkim wzrost, możliwość regulacji i dobrać dodatkowo odpowiednie biurko. Na rynku można znaleźć niejedno krzesło biurowe dla dzieci bez kółek, krzesło biurowe na gumowych kółkach lub krzesło biurowe na nogach. Musimy wziąć pod uwagę też to, co odpowiada przede wszystkim naszemu dziecku w tym względzie.

Krzesło biurowe z siatką, krzesło biurowe obrotowe bez kółek lub krzesło biurowe pod komputer to kolejne modele, na które warto zwrócić swoją uwagę. Większość osób, woli jednak fotele, szczególnie fotele biurowe o podwyższonej wytrzymałości.

Fotele biurowe dostępne od ręki zazwyczaj nie mają możliwości żadnych modyfikacji, a fotel pod biurko o czym warto pamiętać, muszą być odpowiednio dopasowane.

Na jakie biurko się zdecydować?

Meble biurowe od ręki posiadają konkretne wymiary. Musimy zatem wcześniej zadecydować, jakie by nas najbardziej satysfakcjonowały. Obecnie bardzo popularne jest biurko narożne, dzięki któremu można wykorzystać maksymalnie miejsce. Podobnie zresztą jak kupując biurko składane, z możliwością rozłożenia w niektórych sytuacjach.

Najpowszechniejsze jest oczywiście biurko drewniane, a dokładniej biurko skandynawskie. Wpisuje się ono doskonale w obecne trendy wnętrzarskie.

Biurko dla dziecka, to natomiast biurko komputerowe, które musi być dostosowane do tempa jego wzrostu. Warto zatem by było to biurko z regulacją wysokości, a najlepiej biurko z elektryczną regulacją wysokości. Może być to również biurko z nadstawką, biurko z szufladami, biurko z regałem, biurko z półkami, a dla dziewczynki biurko z lustrem.

Biurko do komputera może spełniać kilka ról. Biurko bez szuflad, biurko bez nóg, biurko bez szafki, biurko bez półek będzie jednak zajmowała mniej miejsca. Sami musimy zatem zdecydować, na co możemy sobie pozwolić.

Biurko do pracy, to bardzo często biurko do stania, biurko do pracy na stojąco. Może być to biurko z wysuwanym blatem, biurko narożne bez szuflad czy też biurko w stylu skandynawskim. Często zajmuje ono mało miejsca, nadaje się chociażby do prowadzenia szkoleń. Biurko w zabudowie także jest w stanie zaoszczędzić nam przestrzeń.

Biurko w stylu industrialnym sprawdzi się w bardzo nowoczesnych przestrzeniach, a biurko w stylu francuskim do bardziej antycznych miejsc. Biurko w stylu loft czy też biurko w kształcie litery L, to biurka sprawdzające się dobrze w gabinetach. Można umieścić w przypadku braku miejsca również biurko w salonie.

TOP 1
ranking-photo
Bejot Epocc EP 220

Inspiracją do stworzenia kolekcji Epocc był styl lat 50-tych. Dzięki zastosowaniu kolorowych stelaży i precyzyjnie dobranych wzorów tkanin udało się uzyskać atrakcyjne i efektowne połączenie ponadczasowej klasyki z nutką nowoczesności. Wygodę siedzenia zapewnia ergonomiczna budowa i szerokie, wyprofilowane siedzisko. Wyjątkowy szyk i design powoduje, że krzesła idealnie nadają się do każdego wnętrza.

585,58 zł

Kup teraz
TOP 2
ranking-photo
Profim Ellie Pro 20

Kolekcja Ellie Pro zaprojektowana została z myślą o przestrzeniach co-workingowych, salach konferencyjnych, gabinetach i hotelowych lobby. Siedziska te łączą w sobie komfort fotela domowego z ergonomią i funkcjonalnością fotela biurowego. Poprzez miękki, opływowy kształt tworzą przytulną atmosferę w każdym miejscu, w którym się znajdą. ElliePro jest polecana do jako produkt do stworzenia biura w domu – home office. Kolekcja Ellie Pro, stworzona przez projektantów ze studia ITO Design, jest doskonałym przykładem na to, że można połączyć funkcjonalność i wygodę ze stylowym i efektownym wyglądem.

1 803,93 zł

Kup teraz
TOP 3
ranking-photo
Biurko mdd Ogi W

Ogi to nowoczesne biurka do pracy wyposażone w piękny, uniwersalny blat. Można je stosować jako samodzielne stanowiska pracy czy hot deski lub tworzyć z nich rozbudowane systemy idealne do przestrzeni typu open space i sal wieloosobowych.

Biurko Ogi jest dostępne również w wersji z funkcją regulacji wysokości blatu. To pozwala dopasować położenie blatu do wzrostu czy charakteru pracy pracownika, co znacznie poprawia komfort i jakość wykonywanej pracy.

939,52 zł

Kup teraz
TOP 4
ranking-photo
Biurko mdd Ogi W

Lopp to kolekcja uniwersalnych mebli do samodzielnej pracy zaprojektowana przez Bartłomieja Pawlaka i Łukasza Stawarskiego.

W skład kolekcji wchodzą: biurko, sekretarzyk, toaletka.

Każdy element Loop jest wyposażony w szufladę na dokumenty, tablet czy inne akcesoria.

Zarówno toaletka jak i sekretarzyk posiadają dodatkowe pomocniki na drobiazgi. Toaletka ma wbudowane lusterko i regulowanym mechanizmie pochylenia i możliwością obrotu.

Loop występuje w dwóch wymiarach blatów: 100cm i 140cm.

5 500,56 zł

Kup teraz

Wyżej wymienione produkty, warto uwzględnić podczas dokonywania swojego zakupu. Wyróżnia je wysoka jakość, możliwość zastosowania w różnych miejscach oraz ciekawy design.