Krzesło biurowe do 500 zł - ranking

Efekty pracy na niewygodnym krześle biurowym można odczuwać już po chwili. W odniesieniu do wielu godzin spędzonych w nieodpowiedniej pozycji można już mówić o dokuczliwych bólach kręgosłupa i problemach z właściwym krążeniem. Zatem, krzesło biurowe pod komputer powinno być dobierane z najwyższą starannością, ponieważ pozwoli to uniknąć przyszłych negatywnych konsekwencji. Każdy pracownik powinien posiadać krzesło biurowe na kręgosłup prawidłowo oddziałujące. Stąd też ważne jest, aby krzesło biurowe posiadało możliwość regulowania wysokości zarówno siedziska jak i podłokietników. Równolegle ważne jest, aby krzesło biurowe z regulowanymi podłokietnikami posiadało także regulację nachylenia oparcia, co znacząco podwyższa komfort pracy w ciągu dnia. Niewątpliwie, decydującym aspektem jest przede wszystkim cena. Wskazujemy, czym kierować się wybierając krzesło biurowe do 500 zł.

Na co zwrócić uwagę wybierając krzesło biurowe do 500 zł?

Producenci nieustannie rywalizują ze sobą, w efekcie czego powstają coraz bardziej unowocześnione produkty. Nie inaczej jest także w przypadku krzeseł biurowych. Obecnie oferowany asortyment posiada bardzo rozległy przekrój cenowy, który obejmuje fotele, których cena wynosi ok. 100 zł, a także modele za kilka tysięcy. Decydujący o cenie jest przede wszystkim fason oraz wykorzystane podczas produkcji materiały. Wybierając krzesło biurowe na kółkach należy przede wszystkim zwrócić uwagę na:

  • Typ fotela - w zależności od zapotrzebowania można wybrać fotel obrotowy lub też krzesło biurowe na nogach, które dedykowane jest przede wszystkim dla sal konferencyjnych;
  • Wykorzystane materiały - dysponowany budżet znacząco zawęża możliwości wyboru materiałów. Z pewnością jednym z najlepszych wyborów byłoby wykorzystanie skóry naturalnej, która pozwala na dostosowanie się kształtów ciała. Wadą stosowania sztucznych materiałów jest brak możliwości zapewnienia prawidłowej wentylacji skóry, stąd też doskonałym wyborem będzie krzesło biurowe z siatką, które podwyższa komfort pracy podczas upałów. 
  • Regulację wysokości siedziska - posiadanie możliwości regulowania wysokości siedziska jest jednym z najważniejszych aspektów. Pozwala na otrzymanie właściwej wysokości, czyli stopy stoją na podłożu, co pozwala na odciążenie ud. Krzesło biurowe dla wysokiej osoby powinno być w szczególności rozważnie wybrane. 
  • Obecność podłokietników - krzesło biurowe bez podłokietników dla pracownika biurowego nie jest najlepszym posunięciem. Podłokietniki pełnią bardzo ważną funkcję, a mianowicie odpowiadają za odciążenie ramion. Podłokietniki należy indywidualnie dostosować do posiadanych preferencji. 
  • Zastosowane oparcie - Kąt odchylenia oparcia jest bardzo ważny dla zdrowia kręgosłupa. Eksperci wskazują, że powinien on wynosić od ok. kilku do kilkunastu stopni w stronę podłogi. 
  • Zastosowanie wsparcia dla odcinka lędźwiowego - Wsparcie dla odcinka lędźwiowego jest o wiele częściej spotykane w przypadku droższych krzeseł biurowych. Niemniej jednak, jeżeli jest ono zastosowane, to koniecznie należy zwrócić uwagę na jego możliwość regulacji, która pozwala na dostosowanie fotela do wzrostu jego użytkownika. 
  • Posiadanie zagłówka - z pewnością krzesło biurowe z zagłówkiem jest jednym z najlepszych posunięć, ponieważ jest to mebel, który znacząco przekłada się na zapewnienie odciążenia dla odcinka szyjnego kręgosłupa. Ten rodzaj krzesła jest polecany także dla osób, które podczas swojej pracy rozmawiają przez telefon, zyskując w ten sposób wygodną pozycję. W przypadku zagospodarowania większej kwoty można rozważyć krzesło biurowe z masażem, które zwiększa efektywność w czasie pracy
  • Zastosowane kółka - kółka są bardzo istotne ze względu na konieczność ich dopasowania do podłoża. Przykładowo, krzesło biurowe na gumowych kółkach, kauczukowych, polecane są w szczególności w przypadku biur pozbawionych dywanów. Z kolei twarde kółka należy wybierać do pomieszczeń wyposażonych w dywany. W wielu przypadkach krzesło biurowe obrotowe bez kółek są o wiele mniej funkcjonalne dla pracowników, zdecydowanie bardziej sprawdzają się dla klientów. 

Fotel biurowy a design

Z pewnością jedną z kluczowych kwestii rzutujących na kwestię wyboru krzesła biurowego jest jego wygląd. W budżecie do 500 zł można znaleźć ciekawe propozycje, które będą stanowiły przypieczętowanie wykonanej aranżacji. Z pewnością, projektując wygląd przyszłego biura należy mieć na uwadze nie tylko preferencje estetyczne właściciela, ale przede wszystkim bazować na jego przyszłym zastosowaniu. W przypadku biur, w których bardzo często grono klientów stanowią grupy młodsze, warto wybrać krzesło biurowe dla dzieci lub krzesła biurowe dla nastolatków, które zapewnią im o wiele bardziej komfortowy pobyt. Jednocześnie, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych warto wybrać krzesło biurowe dla dzieci bez kółek, co pozwoli uniknąć ewentualnych wypadków. Należy pamiętać, że krzesło biurowe musi stanowić zgraną całość ze stołem biurowym, co pozwoli nie tylko na zachowanie estetyki, ale przede wszystkim zapewni wygodę pracownika. 

TOP 1
ranking-photo
Bejot Shell 215/220

To nowoczesne krzesło biurowe bez podłokietników, które cechuję się nowoczesnym designem i kształtem. Połączenie plastiku oraz metal sprawia, że krzesło jest wygodne i trwałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale nadaję się do sal konferencyjnych, a także recepcji.

308,48 zł

Kup teraz
TOP 2
ranking-photo
Bejot Shell 215 2N/220 2N

Shell to kolekcja nowoczesnych krzeseł o dynamicznym i awangardowym kształcie. Cechą charakterystyczną kolekcji jest połączenie lekkiego, metalowego stelaża z plastikowymi elementami krzesła.Krzesła łatwo utrzymać w czystości - wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Kolekcję Shell polecamy do małych i dużych sal konferencyjnych a także audytoriów, recepcji, pokojów spotkań, kuchni pracowniczych, restauracji oraz innych przestrzeni publicznych czy socjalnych.

414,56 zł

Kup teraz
TOP 3
ranking-photo
Bejot Split

Split to kolekcja prostych i uniwersalnych krzeseł idealnych do profesjonalnych spotkań biznesowych, przemówień w szerokim gronie i długich narad. Te eleganckie krzesła można wykorzystywać wewnątrz i na zewnątrz budynku. Posiadają wygodny i elastyczny kubełek oraz wytrzymały stelaż. Kolekcję Split polecamy do małych i dużych sal konferencyjnych, recepcji, pokojów spotkań, kuchni pracowniczych, restauracji oraz innych przestrzeni publicznych czy socjalnych.

443,78 zł

Kup teraz