Krzesło biurowe do 1000 zł - ranking

Odpowiednio dobrane krzesło biurowe na kółkach to wygoda przez cały dzień pracy, funkcjonalność, niezawodność i praktyczność w połączeniu z atrakcyjnym wyglądem. Każdy z nas był w takiej sytuacji, gdy po kilku godzinach siedzenia na niewygodnym krześle bolą cię plecy. Jeśli powtarza się to z dnia na dzień, to jest to prosta droga do przewlekłych chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Jak zatem dobrać krzesło biurowe pod komputer do firmy czy krzesło biurowe dla dzieci bez kółek do domu.

Przeznaczenie krzesła

Krzesło biurowe dla kierownika powinno być jak najwygodniejsze, ponieważ dzień pracy kadry kierowniczej jest zwykle dłuższy niż podwładnych. Powinno to być krzesło biurowe z regulowanymi podłokietnikami. Musi też mieć regulację nie tylko wysokości, ale także pochylenia oparcia i zagłówek. Ważny jest również materiał wypełniający. Ponadto krzesło biurowe na gumowych kółkach powinno wyglądać solidnie, dlatego wskazane są drogie materiały tapicerskie ( na przykład skóra ) i nowoczesny design. Fotele dla personelu też powinny być wygodne, bo muszą na nich siedzieć przez 8 godzin dziennie. Materiał wykonania powinien być wysokiej jakości, trwały. Powinno to być krzesło biurowe z zagłówkiem lub krzesło biurowe ergonomiczne bez kółek. Takie modele muszą mieć regulowaną wysokość. Wygodne krzesła biurowe z siatką dla personelu znacznie zwiększą wydajność pracy i poprawią samopoczucie pracowników. Jeśli chodzi krzesła biurowe dla nastolatków do domowego biura, to najważniejsza jest ergonomiczność. Krzesło biurowe dla dzieci, muszą być dostosowane do ich wieku. Ponadto krzesła biurowe dla młodzieży, musi mieć regulacje wysokości. W tym wieku bowiem dziecko nadal rośnie.

Oparcie

Aby maksymalnie odciążyć plecy podczas siedzenia, konieczny jest zakup krzesła z oparciem o anatomicznym kształcie. Jego konstrukcja jak najdokładniej powtarza kształt pleców i styka się z nim w jak największej liczbie punktów. Najlepiej jest wybrać modele z zagłówkiem i poduszką pod ugięciem lędźwiowym. Krzesło biurowe na kręgosłup można regulować w szerokim zakresie. Lekarze twierdzą, że optymalne pochylenie to nieco ponad 90 stopni w stosunku do siedziska - więc kręgosłup lędźwiowy normalnie rozluźnia się podczas odchylania. W niektórych modelach kąt oparcia i wysokość siedziska są regulowane razem - jest to bardzo wygodne. Krzesła biurowe bez oparcia jest raczej wskazane w tych stanowiskach pracy, gdzie dana osoba nieustannie przesuwa się wraz z krzesłem.

Osobno warto zwrócić uwagę na modele, w których podstawą pleców nie jest sztywna rama, ale siatka. Takie krzesło biurowe dla wysokiej osoby ma ergonomiczną konstrukcję dopasowaną do kształtu kręgosłupa.

Siedzisko

Siedzisko, podobnie jak oparcie, odpowiada za komfort, zdrowie kręgosłupa i ukrwienie. Jego wysokość jest regulowana nawet w najprostszych krzesłach biurowych i pozwala dopasować model do określonej wysokości stanowiska pracy oraz wzrostu osoby siedzącej. W bardziej zaawansowanych modelach można również dostosować głębokość. Krzesło biurowe obrotowe bez kółek musi móc się dopasować do naszego wzrostu. Wszyscy różnimy się wzrostem, proporcjami ciała i budową, ale dla wygodnego siedzenia konieczne jest, aby oparcie opierało się o oparcie, a odległość między zewnętrzną krawędzią siedziska a wewnętrznym zgięciem kolana była równa szerokości dłoń. Lepiej jest, jeśli siedzisko jest okrągłe lub zaokrąglone, nieco wklęsłe pośrodku. Krawędź powinna być zagęszczona i mieć zagięcie, aby naczynia nóg nie były ściśnięte, a przepływ krwi w nich nie był zakłócany. Takie krzesła biurowe bez kółek zapewnią pracownikom wygodę w pracy. W skrajnych przypadkach warto zainwestować w krzesło biurowe z masażem lub krzesło biurowe z podnóżkiem dla uzyskania większej wygody.

TOP 1
ranking-photo
Bejot Shell 215 2N/220 2N

To nowoczesne krzesło biurowe bez podłokietników, które cechuję się nowoczesnym designem i kształtem. Połączenie plastiku oraz metal sprawia, że krzesło jest wygodne i trwałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale nadaję się do sal konferencyjnych, a także recepcji.

308,48 zł

Kup teraz
TOP 2
ranking-photo
Bejot Epocc EP 215

Nawiązujące do stylistyki lat 50 tych to krzesło biurowe na nogach łączy w sobie ponadczasową klasykę z nowoczesnością. Ma ergonomiczny kształt i specjalnie wyprofilowane siedzisko. Zastosowanie kolorowych stelaży sprawia, że krzesło doskonale sprawdza się w awangardowych i nowoczesnych wnętrzach.

522,80 zł

Kup teraz
TOP 3
ranking-photo
Profim Trillo Pro 21ST/21HST

To idealne krzesło dla tych pracowników, którzy potrzebują wygodnego fotela, który jednocześnie będzie mobilny i będzie sprawdzał się, jeśli chodzi o szybką zmianę stanowiska pracy. Uniwersalny klasyczny wygląd i ergonomiczny kształt sprawiają, że krzesło to można stosować w dowolnych wnętrzach.

852,21 zł

Kup teraz
TOP 4
ranking-photo
Mdd Ulti P7/P7KM/P7KT

Fotel, który doskonale sprawdzi się w salach konferencyjnych, a także w przestrzeniach publicznych. Jest komfortowe i ma nowoczesną konstrukcję. W miarę potrzeb można je wyposażyć w kółka oraz podłokietniki. Dostępne są w rozmaitych kolorach.

957,92 zł

Kup teraz