Fotele biurowe do 1000 zł - ranking

Większość z nas na co dzień nie skupia się szczególnie na tym, na czym siedzi. Żyjemy w czasach, w których wszystko coraz bardziej dąży do tego, by to co tylko możliwe załatwiać za pomocą komputera. To nierozerwalnie łączy się z trybem siedzącym, który czasem okazuje się nieść za sobą więcej problemów, aniżeli korzyści. Sprawa jednak zdaje się wyglądać nieco inaczej, jeśli zwracamy większą uwagę na fotel, na którym przez tak wiele godzin siedzimy. Okazuje się bowiem, że ból pleców, ból głowy, czy nieadekwatne zmęczenie jest jak najbardziej do uniknięcia, jeśli zdecydujemy się na wybór odpowiedniego fotela biurowego. Jaki fotel będzie najlepszy? Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę? Czy da się kupić dobry fotel biurowy do 1000 złotych?

Fotele biurowe – warto zainwestować w dobrą jakość

Kupując fotel biurowy powinniśmy być świadomi tego, jak wiele godzin prawdopodobnie będziemy na nim dziennie spędzać. Wybór takiego mebla nie jest więc czymś, na czym powinniśmy oszczędzać, jednak większość ludzi będzie miała jakiś określony budżet, którego wolałaby nie przekraczać. Dla wielu taką sumą pieniędzy jest 1000 złotych. Czy da się znaleźć dobrej jakości, solidny fotel biurowy za taką kwotę, który posłuży nam przez lata? Oczywiście, że tak! W tej cenie mamy już naprawdę spory wybór foteli obrotowych.

TOP 1
ranking-photo
Bejot Momo MO 1T2 White

Ten fotel biurowy marki bejot będzie odpowiedni dla ludzi, którzy szczególną uwagę zwracają na stylistykę, kolor i oryginalny desing mebli, którymi się otaczają. Ten łączy w sobie niesamowicie nowoczesny wygląd z nowoczesnymi technologiami. Decydując się na wybór tego fotela, musimy zastanowić się nad wyborem odpowiadającej nam tapicerki oraz mechanizmu. Jakie mechanizmy są do wyboru?

  • M – Synchro z blokadą oparcia w 4 położeniach
  • M+X – Synchro z blokadą oparcia oraz regulacją głębokości siedziska
  • SW – Synchro samo-ważący

Wybór mechanizmu zależy od naszych preferencji (M dostępny jest w cenie, natomiast za M+X oraz SW musimy nieco dopłacić, na co z pewnością wiele osób spędzających długie godziny przy biurku się zdecyduje). Kolejnym aspektem, nad którym musimy się zastanowić jest wybór podłokietnika oraz bazy, czyli podstawy całego fotela. Możemy również wybrać, czy zależy nam na obecności podparcia lędźwiowego, czy niekoniecznie. Ostatnim wyborem, jakiego musimy dokonać decydując się na ten fotel jest wybór dotyczący kółek. Do wyboru mamy twarde kółka na miękką powierzchnię, kółka z hamulcem, miękkie kółka na twardą powierzchnię oraz kółka uniwersalne, chromowane. Okazuje się, że wybór jest naprawdę duży, a możliwości konfiguracji wydają się, jakoby były nieograniczone. Z pewnością jest to fotel pod biurko, który zasługuje na zainteresowanie.

1 071,58 zł

Kup teraz
TOP 2
ranking-photo
Profim Playa

Fotele biurowe obrotowe producenta profim zasługują na wysokie miejsce w rankingu ze względu na swoją niesamowitą wygodę, jaką oferują oraz ergonomię, którą się wyróżniają. Istotną rzeczą, która przyciąga wzrok w tym fotelu jest z pewnością szerokie, w pełni tapicerowane oparcie. Podobnie jak w przypadku poprzedniego fotela, tutaj również możemy wybrać tapicerkę. Z kolei mechanizm, który został umieszczony w tym fotelu, to tzw. SL, czyli mechanizm Synchro z funkcją wysuwu siedziska. Dodatkową możliwością konfiguracji jest wybór podłokietników lub zrezygnowanie z nich całkowicie, wybór podstawy fotela, obecności zagłówka oraz kółek – tutaj do wyboru mamy kółka miękkie oraz twarde. Cena fotela jest bardzo atrakcyjna, a funkcje, które oferuje sprawią, że siedzenie na nim nawet przez wiele godzin będzie przyjemnością.

918,55 zł

Kup teraz
TOP 3
ranking-photo
Bejot Corr

Kolejny fotel producenta bejot, który znajduje się w tym rankingu nie trafił tutaj przypadkiem. Corr jest niesamowicie ciekawą kolekcją ergonomicznych foteli biurowych. Tego typu fotele o podwyższonej wytrzymałości, które wykonane są z solidnych i dobrej jakości materiałów, to zakup, który będzie służył nam przez długie lata. Podobnie jak w przypadku poprzednich foteli tutaj również czeka na nas wybór wszystkich wyżej wymienionych aspektów. Dodatkowo możemy wybrać, czy chcemy, aby w naszym fotelu znalazł się zagłówek oraz jakie jego wykończenie nas interesuje (tapicerowany skórą czarną czy tkaniną).

980,65 zł

Kup teraz
TOP 4
ranking-photo
Profim Trillo Pro 20ST/20HST

Trillo Pro zaprojektowany został przez studio ITO Design, które z pewnością kojarzą ci, którzy interesują się tematem nieco bardziej. Fotel ma to do siebie, że jest bardzo uniwersalny oraz prosty w wykonaniu, a co za tym idzie – łatwy w obsłudze. Cena, jaką musimy za niego zapłacić jest nieco niższa od wymienionych wyżej foteli, toteż nada szczególnie dla osób, które poszukują dobrej jakości w uczciwej, atrakcyjnej cenie. Decydując się na ten fotel musimy wybrać tapicerkę, kolor plastiku oparcia i podłokietnika, bazę oraz kółka lub ewentualnie stopki teflonowe.

737,82 zł

Kup teraz
TOP 5
ranking-photo
Grospol Team Plus

Jeśli interesują nas fotele biurowe od ręki w dobrej cenie – warto zastanowić się nad tym modelem, który wyposażony jest w mnóstwo ergonomicznych rozwiązań, które znacznie umilą pracę przy biurku. Cena jest naprawdę zachęcająca i okazyjna, dlatego warto szczególnie rozważyć ten model, jeśli nasz budżet jest nieco mniejszy. Z pewnością zaskoczy nas swoim niesamowicie solidnym wykonaniem oraz jakością, którą oferuje za tak okazyjną cenę.

642,98 zł

Kup teraz