17


czerwca

Trzy zalety biurka elektrycznego dla pracowników


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Niewątpliwie siedzenie przy biurku przez cały dzień ma negatywny wpływ na zdrowie. Wiele osób pracujących w biurach lub na stanowiskach urzędniczych często cierpi z powodu tego typu pracy. Problem ten można rozwiązać z pomocą nowoczesnych technologii. Jednym z takich rozwiązań jest biurko elektryczne.

Dlaczego biurko elektryczne jest dobrym wyborem do biura?

Istnieje wiele zagadnień, które można określić mianem "ergonomii pracy", a które są ważne zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Aby móc nazwać miejsce pracy ergonomicznym, należy poświęcić czas na dostosowanie go do wykonywania podstawowych zadań w sposób ergonomiczny. Aby zapewnić, że wszystkie czynności są bezpieczne i przyjazne,

Obejmuje to rozmieszczenie i ułożenie kabli, dostęp świeżego powietrza oraz miejsce do spożywania posiłków i palenia e-papierosów. Ważne jest, aby wybierać meble, które są zarówno wygodne dla użytkownika, jak i dobre dla jego zdrowia. Meble odpowiednie dla zdrowia to takie, które nie powodują stałego pogarszania się stanu zdrowia fizycznego i psychicznego pracowników ani ich zdolności do pracy. Biurko elektryczne to mebel, który powinien znajdować się w miejscu pracy, aby zapewnić zdrowie pracowników.

Dlaczego siedzenie jest tak szkodliwe dla zdrowia?

Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było odpowiedzieć na to pytanie. Najczęstsze problemy związane z siedzącym trybem życia dotyczyły kręgosłupa. Choć jest to słuszna diagnoza, spędzanie całego dnia przy komputerze może prowadzić do innych problemów.

Niewątpliwie siedzenie przez cały dzień przy biurku jest szkodliwe dla zdrowia. Nie tylko uszkadza kręgosłup, ale także zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca, cukrzycy i skrócenia życia. Siedzenie w jednej pozycji przez zbyt długi czas może prowadzić do otyłości, która jest jedną z najpoważniejszych chorób na świecie.

Co to jest biurko elektryczne i jak może pomóc w walce z chorobami?

Biurko elektryczne to rozwiązanie. Na czym polega jego działanie? I jak może pomóc w zapobieganiu siedzącemu trybowi pracy? Jego główną zaletą jest możliwość regulacji wysokości. Dzięki temu pracownicy mogą ustawić biurko na poziomie, który jest dla nich wygodny - w zależności od wzrostu i preferencji.

Nowoczesne meble nie budzą wątpliwości. Elementy elektryczne odpowiedzialne za regulację wysokości i utrzymanie stabilnej, stałej pozycji można określić jako nowoczesne. Silnik elektryczny umożliwia ciche i płynne podnoszenie i opuszczanie blatu biurka.

Gdzie można bezpiecznie używać biurka elektrycznego?

Biurko elektryczne nie jest rozwiązaniem przeznaczonym wyłącznie do biur lub domów. Dzięki stabilnej i zaawansowanej technologii biurko elektryczne sprawdza się w każdym środowisku.

Umożliwia ono pracownikom pracę na stojąco lub siedząco podczas wykonywania zadań. Praca stojąca poprawia kondycję kręgosłupa i przynosi inne korzyści. W ciągu tygodnia pracy można spalić 600 kcal bez konieczności wykonywania żadnych ćwiczeń lub stosowania diety. Możliwe jest wstawanie z krzesła przez trzy godziny w ciągu dnia. W pozycji stojącej spala się o 0,7 kalorii więcej na minutę niż w pozycji siedzącej.

Biurko elektryczne

Jakie są zalety biurka elektrycznego?

Warto wspomnieć o trzech najważniejszych korzyściach związanych z biurkiem elektrycznym. Wszystkie te korzyści są związane ze zdrowiem i nie są przypadkowe. Utrzymanie prawidłowej postawy ciała przez co najmniej kilka godzin każdego dnia.

Poprawa funkcjonowania układu krążenia

Na pierwszym miejscu jest stymulacja układu sercowo-naczyniowego. Mózg otrzymuje więcej tlenu, gdy podczas pracy znajduje się w innej pozycji. Pracownicy są bardziej energiczni i mogą się szybciej i łatwiej skoncentrować. Może to skutkować zwiększeniem wydajności o połowę.

Pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne

Kolejnym ważnym zagadnieniem jest zdrowie psychiczne. Monotonia długich godzin pracy może powodować zakłócenia w procesach zachodzących w organizmie, zarówno od strony fizycznej, jak i psychicznej. Może to prowadzić do zaburzeń nastroju i pojawienia się poważnych chorób, takich jak depresja. Aby poprawić nastrój i zmniejszyć ryzyko wystąpienia depresji, można zastosować biurko elektryczne, które dzięki zmianie pozycji poprawia samopoczucie.

Utrzymanie dobrej kondycji ciała

Trzecią korzyścią jest utrzymanie dobrej kondycji mięśni. Praca w pozycji stojącej pomaga ustabilizować sylwetkę i pracuje więcej mięśni. Organizm spala też więcej kalorii. Może to spowodować utratę nawet 3 kilogramów rocznie.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz