31


sierpnia

Nowoczesne meble biurowe - modne i funkcjonalne


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Statystyki OECD* pokazują, że Polacy pracują średnio 1,9 mln godzin rocznie. Niezwykle ważne jest, aby mieli zapewnione komfortowe warunki pracy w biurze. Komfortowe warunki pracy są niezbędne dla pracowników. Wpływa to bezpośrednio na jakość ich pracy. Nowoczesne biura powinny być zaprojektowane tak, aby spełniały potrzeby pracujących w nich osób.

Przedstawiamy kilka wskazówek, jak zaprojektować nowoczesną przestrzeń konferencyjną

Nowoczesność ma wiele twarzy

Nowoczesne biuro to przestrzeń, w której rzędy biurek oddzielone są niewielkimi ściankami lub przylegającymi do siebie boksami. Nowoczesność w przestrzeniach biurowych kojarzy się zarówno z designerskimi meblami, jak i dużymi oknami lub szklanymi ścianami, z których roztacza się panorama miasta.

Dla wielu jest to jednak połączenie oryginalności, niebanalnej kolorystyki i nietuzinkowych form, które podkreślają indywidualny charakter marki. Dobrze sprawdzają się unikalne projekty wnętrz biurowych - które bazują na standardowych, ale ciekawych i własnych meblach czy innych elementach wyposażenia.

Nowoczesna aranżacja biura

Badania pokazują, że trzy na cztery osoby z pokolenia millenialsów (tj. urodzonych w latach 1980-1994) zamieniłyby inne korzyści na większą przestrzeń biurową. ** Ta atrakcyjność to połączenie nowoczesności i funkcjonalności z odpowiednią dawką światła i kolorystyką. Takie połączenie tworzy świetną atmosferę do pracy i relaksu.

Dowiedz się, jak zaaranżować oświetlenie w swoim biurze

Czym są nowoczesne meble biurowe?

O funkcjonalności biura decyduje jego ergonomiczne wyposażenie. O efekcie końcowym decyduje dobór nowoczesnych mebli biurowych, które są odpowiednie do specyficznych potrzeb stanowisk pracy.

Znajdziemy tu biurka "dbające" o kręgosłup, które mogą być wykorzystywane do pracy stojącej lub siedzącej, wygodne fotele "pilnujące" postawy ciała, odpowiednią ilość meblościanek ułatwiających utrzymanie porządku na stanowisku pracy, panele i ścianki dźwiękochłonne zapewniające komfort akustyczny, a także meble wypoczynkowe... To konieczność!

Warto mieć w swoim biurze przenośną kabinę akustyczną lub budkę telefoniczną, aby być o krok przed konkurencją. Zapewnienie prywatności pracownikom w nowoczesnych, otwartych przestrzeniach bywa trudne. Tutaj z pomocą przychodzą kabiny akustyczne. Pozwalają one na stworzenie tymczasowej przestrzeni do pracy, jednocześnie trzymając Cię z dala od zgiełku biura. Ponadto dzięki przezroczystym ścianom można pozostać w kontakcie z kolegami.

Modna i funkcjonalna strefa chilloutu

Nowoczesne miejsca pracy to tylko część równania na sukces. Aby osiągnąć szczęście, niezbędna jest dobrze zorganizowana strefa chilloutu. Nowoczesne biura nie mogą funkcjonować bez kuchni i jadalni. Ale przestrzeń do chilloutu jest niezbędna, jeśli chcesz stworzyć domową atmosferę.

Pracownicy mogą się zrelaksować, tworząc w pracy domowe środowisko. Pozwala im to na wzajemne kontakty i ułatwia integrację zespołu. Zachęca również do swobodnej wymiany pomysłów i kreatywnego rozwiązywania problemów. Nie dziwi więc, że takie pomieszczenia są częścią obecnego trendu wellness.

Zapewnienie pracownikom odpowiedniej ilości odpoczynku jest niezbędne dla zapewnienia efektywnej pracy biurowej. Istnieje ogromna różnica pomiędzy ilością czasu spędzanego w pracy a efektywnością tego czasu. Raport Draugiem Group** z 2017 roku podaje, że na każde 45 minut skupionej uwagi przy ekranie komputera powinno przypadać około 10 minut relaksu.

Nowoczesna strefa chilloutu, która uwzględnia potrzeby i pragnienia pracowników biurowych, z pewnością poprawi efektywność pracy. Wygodne fotele, pufy i sofy, a także muzyka relaksacyjna, żywa zieleń, woda i kojąca muzyka sprzyjają wyciszeniu, a nawet krótkiej, odmładzającej drzemce. Z drugiej strony można znaleźć konsole i sprzęt do gier zespołowych (tenis stołowy, piłkarzyki, itp.). Można tu intensywniej wypocząć.

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz