28


grudnia

Na co zwrócić uwagę przy zamawianiu mebli biurowych?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Meble biurowe to nieodłączny element wyposażenia każdego miejsca pracy. Nie ma znaczenia, czy jest to pomieszczenie typu open space, skromny sekretariat czy gabinet dyrektora, bez nich niemożliwe jest zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków do pracy. Odpowiednio dobrane meble w przestrzeni biurowej to także jej wyjątkowa ozdoba. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze?

Rozpoznanie potrzeb: jakie meble biurowe będą najlepsze dla Twojej firmy?

Przestrzeń biurowa to najlepsza wizytówka każdej firmy. W tym przypadku ogromne znaczenie ma nie tylko styl mebli, ale także ich układ i funkcjonalność. Zastanawiając się nad wyborem mebli biurowych, należy wziąć pod uwagę konkretne potrzeby biznesowe.

Wiele dzisiejszych biur opiera się na modelu open space. Brak dodatkowych ścian i ścianek działowych ma poprawić atmosferę między pracownikami, a także ułatwić im komunikację. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem stają się zestawy mebli, które pozwolą stworzyć spójną i harmonijną aranżację.

Zobacz także: Open space - kilka zasad przy urządzaniu

W odniesieniu do pomieszczeń, z wydzieloną strefą relaksu czy przestrzenią konferencyjną, meble biurowe powinny jasno komunikować, gdzie dana strefa się kończy lub zaczyna. W ten sposób, pomimo spójności kompozycji, możliwe będzie wydzielenie odpowiednich sektorów w przestrzeni biurowej.

Ostatnim aspektem, staje się wielkość biura i liczba pracowników, którzy na co dzień wykonują w nim swoje obowiązki. Duże i prężnie rozwijające się firmy powinny postawić na ergonomiczne i funkcjonalne meble, które będą rozmieszczone w odpowiedni sposób. W przypadku, gdy nie ma ograniczeń co do przestrzeni, wówczas można postawić na kreatywność.

Z kolei małe biura, przeznaczone tylko dla kilku pracowników, powinny skupić się na zagwarantowaniu im jak największej swobody. Warto rozważyć meble modułowe, które pozwolą zaoszczędzić cenne metry kwadratowe, a także poprawią praktyczne aspekty przestrzeni biurowej.

Budżet i dostawcy: strategiczne podejście do zakupu mebli biurowych

Planując aranżację przestrzeni biurowej, warto zastanowić się nad budżetem, jaki można przeznaczyć na ten cel. Wbrew pozorom meble biurowe nie muszą być jednym z największych wydatków i obciążeń finansowych dla firmy, choć strategiczne podejście jest tu niezbędne.

Obecnie na rynku działa wielu dostawców rozwiązań biurowych, którzy kuszą wyjątkowymi ofertami. Mogą to być atrakcyjne rabaty, darmowa dostawa, a także wiele innych chwytów marketingowych, które zawsze należy dokładnie zweryfikować.

Zastanawiając się nad tym, gdzie kupić meble biurowe, warto skupić się na dostawcach, którzy oferują najlepszy stosunek jakości do ceny i mogą pochwalić się szerokim gronem klientów, którzy im zaufali. Najtańsze nie zawsze oznacza najlepsze, dlatego przedsiębiorcy nie powinni kierować się wyłącznie kosztem zakupu. Dobrej jakości meble biurowe przetrwają wiele lat w nienaruszonym stanie, co pozwoli sporo zaoszczędzić na ich ewentualnej wymianie.

Na samym początku warto oszacować budżet, jaki można przeznaczyć na zakup tych mebli, a następnie poszukać dostawcy, który oferuje wysokiej jakości rozwiązania. W ten sposób przedsiębiorcy zyskują komfort finansowy, a przestrzeń biurowa zyskuje praktyczne i trwałe meble.

Sprawdź, jak pracujemy: zobacz proces realizacji

Meble biurowe do konkretnych przestrzeni: gabinetów i sekretariatów

Planując zakup mebli biurowych, warto dokładnie przeanalizować specyfikę samego biura. To ona decyduje o tym, jak powinno być ono zaaranżowane i jaki poziom funkcjonalności jest możliwy.

W przypadku gabinetów dyrektorskich stawia się przede wszystkim na wygodę i prestiż. Gabinet ten jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w firmie, w którym odbywają się spotkania z kontrahentami i pracownikami. Tam zapadają najważniejsze decyzje i przechowywane są ważne dokumenty.

Gabinety dyrektorskie potrzebują nie tylko wygodnego biurka i krzesła, ale także regałów, szuflad i dodatkowych krzeseł dla przyszłych gości. Meble biurowe do gabinetu dyrektora powinny być spójne i dobrze się ze sobą komponować. Wówczas spełnią również rolę prestiżową.

Sekretariaty to z kolei pomieszczenia reprezentacyjne. Zazwyczaj to właśnie na tę przestrzeń zwraca uwagę klient wchodząc i wychodząc z firmy. Ważne jest, aby meble dobrze się prezentowały. Zazwyczaj sekretariaty to dość małe wnętrza. Często mają część otwartą na inne pomieszczenia w firmie.

W związku z tym warto postawić przede wszystkim na funkcjonalność, aby nie przytłoczyć wnętrza. Najlepiej sprawdzą się meble biurowe do sekretariatu w formie mebli modułowych, regałów połączonych z dodatkowymi szufladami, czy rozwiązań 2w1.

Warto się zainteresować: Meble biurowe, które dodadzą wnętrzu charakteru

Meble biurowe z drewna i innych materiałów: wybór stylu i trwałości

Przy wyborze mebli do biura nie bez znaczenia jest materiał, z którego zostały wykonane. Decyduje on o ich trwałości i wydźwięku stylistycznym.

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się meble z płyt wiórowych melaminowanych. Jest to popularny w branży meblarskiej materiał, który do złudzenia może imitować różnorodne struktury. W konsekwencji daje to możliwość stworzenia unikalnych mebli o atrakcyjnym designie.

Meble biurowe wykonane z płyty wiórowej melaminowanej są niezwykle trwałe, co znacznie zwiększa ich funkcjonalność. Są bardzo łatwe w pielęgnacji, a także czyszczeniu. Wśród ich dodatkowych zalet możemy wymienić chociażby to, że nawiązują wyglądem do drewna np. dębowego, a także są odporne na światło, wysokie temperatury czy środki chemiczne. Zachowają swoją estetykę i świetny wygląd przez długi czas.

Ciekawym rozwiązaniem stają się również stylowe meble biurowe wykonane z litego drewna. Są klasyczne, eleganckie i reprezentują wyjątkowe walory wizualne Meble biurowe wykonane z drewna są jednak bardziej podatne na uszkodzenia i z czasem mogą nosić widoczne ślady użytkowania.

Z wyżej wymienionych powodów znacznie częściej decydujemy się na stylowe meble biurowe wykonane z płyty wiórowej melaminowanej. Zapewniają one wysoką estetykę, a jednocześnie znacznie większą funkcjonalność.

Przeczytaj również: Biophilic Design - wprowadź motyw natury do swojego wnętrza.

Funkcjonalność i przechowywanie: meble biurowe z szufladami i na dokumenty

Biuro może funkcjonować prawidłowo, gdy jest odpowiednio zorganizowane. Nie chodzi tylko o samą przestrzeń, ale o jej optymalne wykorzystanie w procesie aranżacji. W każdym biurze przechowywane są dokumenty, ważne nie tylko dla całej firmy, ale także dla jej rozwoju. Warto zadbać o to, by panował w nich odpowiedni porządek. Dobrze sprawdzą się tutaj meble biurowe z szufladami i odpowiednią konfiguracją półek.

Wówczas można w nich przechowywać dokumenty, które są na bieżąco modyfikowane lub uzupełniane, a także tę dokumentację, która jest archiwizowana. Takie rozwiązania pozwolą zachować chronologię i porządek, a jednocześnie mogą stanowić ozdobę przestrzeni biurowej.

Dobierając odpowiednie elementy aranżacji biura, warto również wziąć pod uwagę miejsce do przechowywania innych drobnych przedmiotów. Mogą to być inne akcesoria biurowe, a nawet rzeczy osobiste pracownika. W takim przypadku meble biurowe z szufladami również stają się niezbędne. Przyczynią się one do zwiększenia funkcjonalności pomieszczenia, a także zapewnią odpowiednią organizację stanowiska pracy.

Zobacz: Organizacja biura: Praktyczne rozwiązania i meble do przechowywania dokumentów

Styl loftowy i inne trendy w projektowaniu biur

Aranżacja biura musi być spójna i niejako wpisywać się w ideologię marki. Coraz częściej stawia się jednak na styl loftowy, który jest nie tylko praktyczny, ale i uniwersalny. Postuluje on powrót do prostoty, bez nadmiernego wykorzystywania wolnej przestrzeni. Dominują w nim surowe materiały i formy. To właśnie w tej surowości tkwi wymowny urok. Meble biurowe w stylu loft pozwolą ci stworzyć prostą przestrzeń, a dzięki ich wysokiej funkcjonalności będziesz mógł zaoszczędzić cenne miejsce.

Drugim trendem aranżacyjnym w odniesieniu do biur jest styl nowoczesny. Jest on często łączony z wyznacznikami typowymi dla minimalizmu. W takim pomieszczeniu stawia się na ergonomię, praktyczność i nieszablonowość. Nowoczesne meble biurowe łączą w sobie różne materiały i formy. Dodają one wyjątkowego charakteru całej aranżacji, a także poprawiają funkcjonalność przestrzeni biurowej.

Planując zamówienie mebli biurowych, firmy muszą wziąć pod uwagę swoje potrzeby biznesowe, styl przestrzeni, ergonomię i funkcjonalność. Nie należy również zapominać o wyborze odpowiedniego dostawcy i strategicznym zaplanowaniu budżetu. Dzięki powyższym wskazówkom wybór mebli biurowych będzie znacznie łatwiejszy!

Przeczytaj również: Jakie meble powinny składać się na funkcjonalny zestaw mebli biurowych do pracy?


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz