9


czerwca

Meble konferencyjne - niezbędne wyposażenie sali konferencyjnej


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Od wielu już lat oczywistym jest fakt, że w momencie kiedy urządzamy biuro, konieczne jest również wygospodarowanie odpowiedniej ilości przestrzeni na salę konferencyjną. To właśnie tam odbywać się będzie większość spotkań z kontrahentami i nie tylko. W takiej sali konferencyjnej zwykle maja miejsce również zebrania z pracownikami, opracowywanie kolejnych strategii oraz planów ich wdrożenia. Nic wiec dziwnego, że sale konferencyjne to absolutny obowiązek i minimum w nowoczesnych biurach. Jednak sale konferencyjne nie mogą być jedynie pustym pokojem, w którym panuje zimna i nieprzyjemna atmosfera. Warto bowiem pamiętać, że na salach konferencyjnych zwykle będą znajdowały się prawdziwe tłumy. Wobec tego jej odpowiednie urządzenie, będzie jednocześnie wartością dodaną do ogólnego wizerunku całej firmy. Niemniej jednak powszechnie występuje problem z tym, jakie meble dobrać do sali konferencyjnej. Okazuje się, że sale konferencyjne to przestrzenie typu open space, co za tym idzie, nie powinno się w nich znaleźć nic, co mogłoby znacznie ograniczyć swobodną komunikację i wymianę myśli. Niezbędne stają się więc odpowiednio dobrane meble konferencyjne. Jednak jak je dopasować, by urządzić sale konferencyjną ze smakiem?

Jak urządzić salę konferencyjną w biurze?

Zacznijmy od podstawowych zasad, które obowiązują podczas urządzania sali konferencyjnej w biurze. Przede wszystkim znajduje tu zastosowanie zasada, które głosi, że mniej znaczy tak naprawdę więcej. O co chodzi więc w praktyce? Wyobraźmy sobie idealną salę konferencyjną. Panuje na niej z pewnością luźna atmosfera, a meble są ustawiane w taki sposób, by każdy z uczestników spotkania lub konferencji mógł ze sobą swobodnie rozmawiać. Sala konferencyjna to otwarta przestrzeń, która daje nieograniczone możliwości i pozwala na rozwinięcie skrzydeł swojej kreatywności. Wobec tego jak można ją urządzić? Przede wszystkich, choć meble konferencyjne cechują się ogromną różnorodnością, to jednak warto je ograniczyć do niezbędnego minimum. Przede wszystkim zbędne są nadmierne regały, nadstawki i wszystko to, co może znacznie ograniczyć pole widzenia uczestników konferencji. O wiele lepiej skupić się na tym, by każdy, kto zasiądzie np. przy konferencyjnym stole, miał do dyspozycji odpowiednio dużo przestrzeni. Nikt z uczestników spotkania nie powinien czuć się niekomfortowo lub co gorsza nieswojo. Warto stawiać na długie i przestronne stoły. Co więcej nie obejdzie się także bez maksymalnie wygodnych krzeseł- z racji tego, że konferencje zwykle lubią przeciągać się w czasie, bardzo ważne jest to, by krzesła były wygodne i nie wpływały na dodatkowe zmęczenie i znużenie uczestników spotkania. Krzesła konferencyjne z pewnością będą dobrym wyborem.

Stół do sali konferencyjnej

Stół do sali konferencyjnej - jaki wybrać?

Wspomniane już zostało, że jednym z najważniejszych mebli konferencyjnych, który absolutnie powinien znaleźć się na sali jest stół konferencyjny. Tak naprawdę obecnie rynek meblarski oferuje przeróżne stoły konferencyjne, które różnią się między sobą nie tylko wymiarem, ale także i kształtem czy też formą. Niemniej jednak by nasza sala konferencyjna w biurze prezentowała się maksymalnie estetycznie oraz przestronnie, warto postawić w tym wypadku na klasykę gatunku. Najlepiej sprawdzą się więc długie i dość szerokie stoły konferencyjne. Zapewniają one maksymalną powierzchnię roboczą, a jednocześnie pozwalają zachować należyty odstęp pomiędzy pracownikami. Wobec tego komunikacja pomiędzy nimi będzie przepływała sprawnie i bez zbędnej krępacji. Stół konferencyjny powinien mieć również odpowiednią wysokość, tak by uczestnicy konferencji mogli swobodnie oprzeć na nim swoje łokcie.

Krzesła do sali konferencyjnej - jakie wybrać?

Krzesła konferencyjne to drugi już, równie niezbędny element wyposażenia sali konferencyjnej. To właśnie na nich zasiądą uczestnicy spotkania i prawdopodobnie spędzą na nich dość dużo czasu. Warto więc zadbać o to, by krzesła konferencyjne były jak najbardziej wygodne- można pokusić się o świetnie nam znane krzesła obrotowe z regulacja wysokości i podłokietnikami. Ważne jest, by miały one profilowane oparcie i zapewniły tym samym jak największą wygodę. Dzięki temu żaden z uczestników konferencji nie poczuje się znudzony czy też zmęczony i będzie mógł cieszyć się komfortowym siedzeniem. Krzesła konferencyjne są różnorodne i występują w różnych przedziałach cenowych, jednak nie ma co na nich oszczędzać, gdyż są one jednym z najważniejszych elementów sali konferencyjnej.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz