31


lipca

Masz problemy ze wstawaniem do pracy? Jak sobie z tym poradzić


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Punktualne przychodzenie do pracy wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani. Co możemy zrobić, jeśli mamy trudności ze wstawaniem na czas? Nie ma szybkiego rozwiązania, które przyniesie nam oczekiwane rezultaty. Możemy jednak wprowadzać małe, ale stałe zmiany w naszej codziennej rutynie. Jakie? Poniżej dowiesz się więcej!

1. Oswoić nocne sidła

Pamiętajmy, że jeśli obudzimy się po czterech godzinach snu, nasze wysiłki będą nieskuteczne. Powinniśmy również starać się kłaść do łóżka wcześniej. Po wystarczającej ilości snu poczujesz się wypoczęty, pełen energii i będziesz miał mnóstwo czasu na zjedzenie śniadania, wypicie pysznej kawy i zabranie się do pracy. To będzie niespodzianka, gdy będziesz w stanie przezwyciężyć swoje nocne nawyki i porzucić złe nawyki, które są nie do pogodzenia z pracą w pełnym wymiarze godzin. Musimy być cierpliwi i wykorzystać nasze uśpione rezerwy, aby uwolnić naszą silną wolę.

Fotel ACTION 110SFL chrom

2 Ustaw budzik, a nawet budziki

Kiedy rano mamy problemy ze wstaniem z łóżka, łatwo jest zignorować budzik. Pulsuje i wibruje energią o dziwnych porach. Zignorowanie kolejnego alarmu lub wyłączenie go może być trudne. Skuteczne jest ustawienie kilku alarmów, ale to tylko tymczasowe rozwiązanie. Niestety, czasami musimy z niego skorzystać, ponieważ opuszczenie łóżka na czas może być trudne. Nawet gdyby to przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, to i tak z utęsknieniem spoglądalibyśmy na każdą kanapę i miękki mebel biurowy.

Sprawdź: Sekrety lepszej organizacji. Cztery kroki do lepszej wydajności pracy

Fotel drewniany - 12 PAŹDZIERNIKA.

3. Wybierz zdrowy styl życia

Siedzenie przed monitorem przez cały dzień, brak aktywności fizycznej, dieta pozbawiona witamin i innych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu - to wszystko może powodować złe samopoczucie i bezsenność. Najlepszym sposobem na pokonanie problemu porannego budzenia się jest zmiana stylu życia. Jogging lub pływanie przed pracą dadzą ci zastrzyk energii! Aby przygotować się do tego wysiłku, należy wykonać kilka... ćwiczeń. ? ?? ?

4. efektywny odpoczynek

Brak snu może być przyczyną trudności z porannym wstawaniem. Zacznijmy od warunków, w jakich śpimy. Naukowcy twierdzą, że spanie w nieposprzątanym pokoju jest mniej efektywne niż w czystej pościeli, czystej piżamie itp. Liczy się nie tylko jakość snu, ale również to, w jaki sposób odpoczywamy po długim dniu w pracy. Wieczory spędzone przed ekranem telewizora źle wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie, jeśli cały dzień spędzamy przy biurku wpatrując się w ekran komputera. Postarajmy się wyjść na spacer, posłuchać ulubionej muzyki, spędzić miły wieczór z przyjaciółmi lub zrobić coś, co nie jest szkodliwe dla naszego zdrowia, a pozwala nam się zrelaksować.

SPOŁECZNA HUŚTAWKA

5. Rozwijaj w sobie dobre nawyki

Mówi się, że wyrobienie nawyku zajmuje 30 dni. Nie oczekujmy, że za pierwszym razem będziemy w stanie położyć się spać kilka godzin wcześniej wieczorem. Zamiast tego idźmy na spacer do parku i zjedzmy zdrową kolację, a następnie weźmy relaksującą kąpiel, zamiast oglądać telewizję. Daj sobie trochę czasu. Odrobina cierpliwości i silna wola mogą pomóc ci nauczyć się budzić wcześniej i iść do pracy z pełną siłą.

Będziemy musieli przejść przez kilka nieprzespanych nocy, zanim uda nam się zasnąć o porze, do której nie jesteśmy przyzwyczajeni. Najlepiej zaczynać nowe, nieznane nawyki, gdy mamy dzień wolny. Weekend majowy, święta i inne przerwy to najlepszy czas na rozpoczęcie tej trudnej nauki. Na początku możemy stosować łagodne ziołowe tabletki nasenne, które są skuteczne. Tabletki te pomogą nam uniknąć frustracji związanej z bezsennością, gdy rozpoczniemy naszą podróż do wcześniejszego wstawania i wcześniejszego kładzenia się spać. Pamiętajmy, że farmakologia, nawet w swojej najłagodniejszej formie, nie jest substytutem silnej woli.

Zobacz także: Świadczenia pracownicze - zwierzęta w biurze

Prosimy o ocenę wpisu!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić

Prześlij ocenę

Średnia ocena 4/5 Liczba głosów: 4

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz