30


sierpnia

Czym są ergonomiczne biurka?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Mówiąc najprościej, ergonomia to dostosowanie warunków pracy do psychofizycznych wymagań danej osoby. Przy zakupie ergonomicznego biurka należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak wysokość mebla, postawa oraz liczba godzin spędzanych przed komputerem. Dokonanie właściwego wyboru pozwoli pracownikowi biurowemu wygodnie wykonywać swoje obowiązki, bez szkody dla jego zdrowia. Aby miejsce pracy było ergonomiczne, musi obejmować więcej niż tylko biurko.

Nowoczesne biuro

Aranżując wnętrza zgodnie z najnowszymi trendami należy zwrócić uwagę na wiele czynników - wizualny jest tylko jednym z nich. Meble biurowe powinny być ergonomiczne. O komforcie użytkowania mebli decyduje ich konstrukcja oraz możliwość swobodnego poruszania się. Nowoczesne meble projektowane są z myślą o potrzebach pracowników. Ergonomia jest kluczowym czynnikiem maksymalizacji efektywności. W interesie pracodawcy jest zapewnienie pracownikom jak najlepszych warunków pracy.

WYSOKIE STOŁY

Stoły konferencyjne POLO

Wygodne biurko komputerowe

Biurka to podstawowy element wyposażenia biura, który decyduje o komforcie pracy lub jego braku. W przypadku tego mebla duże znaczenie może mieć wielkość blatu. Powierzchnia powinna być na tyle duża i przestronna, aby można było wygodnie wykonywać swoje obowiązki, a jednocześnie mieć łatwy dostęp do najpotrzebniejszych narzędzi. Wysokość mebla powinna być dostosowana do wzrostu i postury pracownika. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę pozycję monitora w stosunku do oczu podczas określania wysokości, na której należy umieścić blat. Optymalny kąt widzenia monitora wynosi od 20 do 50 stopni. Odległość między ekranem a oczami powinna wynosić 40-70 cm. Ważne jest również podparcie nadgarstków i przedramion oraz wygodna i naturalna pozycja. Pod biurkiem warto umieścić niewielki podnóżek, który zmniejszy obciążenie kolan.

Biurka z podnośnikiem elektrycznym INUP

Idealne krzesło do biura

Jakie cechy powinno posiadać krzesło biurowe? Ważnym czynnikiem jest kompatybilność z biurkiem. Oba muszą być używane w wygodny i bezbolesny sposób. Wysokość podłokietników i inne parametry nie mogą zakłócać możliwości przyjęcia wygodnej postawy przy biurku. Idealny fotel biurowy posiada wiele opcji regulacji. Wysokość siedziska, kąt nachylenia oparcia, "amortyzacja", dostosowanie krzesła do potrzeb i sylwetki pracownika, to ważny aspekt. Przy projektowaniu poszczególnych modeli ważne jest uwzględnienie krzywizn kręgosłupa. Oparcie o odpowiednim profilu odciąży mięśnie pleców i zmniejszy ich napięcie. Jest to niezbędne po spędzeniu kilku godzin w jednej pozycji. Biurko i krzesło biurowe tworzą zestaw, który może spełniać swoje funkcje tylko wtedy, gdy jest używany razem.

Krzesło biurowe XENON Net 101

Meble biurowe

Nowoczesne meble biurowe zapewniają pracownikom komfort, ale ich najważniejszą funkcją jest zdrowie. Ergonomia biura uwzględnia również inne czynniki, takie jak równowaga. Ważne jest zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków do relaksu. Stoły, miękkie fotele i sofy, poduszki i inne elementy mogą stworzyć miejsce relaksu, w którym można spędzić czas z dala od pracy. Ergonomiczne biurko komputerowe to jeden z elementów tworzących komfortowe środowisko pracy. Ten mebel biurowy powinien być rozpatrywany w połączeniu z innymi meblami biurowymi. Pozwala to na komfortową i wydajną pracę. Ergonomia w biurze przynosi wiele korzyści zarówno pracownikowi, jak i pracodawcy.

Stół biurowy z eleganckim wykończeniem

Przeczytaj również: Meble biurowe z metalową ramą - dlaczego warto je wybrać?

Oceń ten wpis!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić

Prześlij ocenę

Średnia ocena 5/5 Liczba głosów: 7

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz