20


czerwca

Style aranżacji biura - w jakim stylu urządzić biuro?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Aranżacje wnętrz stwarzają mnóstwo możliwości do zagospodarowania posiadanej przestrzeni. Wybór motywu przewodniego w danym miejscu nie jest zarezerwowana wyłącznie dla lokali mieszkalnych. Szczególnie właściciele biur decydują się na zadbanie o spójny wygląd wnętrza, co pozwala uzyskać wśród klientów pożądany wizerunek. W tej kwestii nie ma miejsca na przypadkowość, ponieważ ciężej jest uzyskać nadszarpnięty profesjonalizm. Obecnie jest całe mnóstwo możliwości, które umożliwiają stworzenie aranżacji, która spełnia oczekiwania właściciela, a także pozwala na urządzenie biura w kierunku prowadzonej działalności. Ogromny wpływ na to posiadają stylowe meble biurowe. Współczesne trendy odchodzą od wykonywania wszystkiego na jeden wzór, tak jak do niedawna wyglądały fotele biurowe. Przedstawiamy, czym cechują się poszczególne style i co jest dla nich charakterystyczne. 

Biuro w stylu nowoczesnym

Wnętrza nowoczesne charakteryzują się przede wszystkim zamiłowaniem do bieli, która pojawia się na ścianach i meblach. Biel w biurach uniemożliwia występowanie dodatkowego czynnika rozpraszającego, co ułatwia skupienie na pracy. Równolegle jest tam pełno białych dodatków, choć fotel biurowy w białym kolorze nie będzie najpraktyczniejszy, jeżeli materiał będzie słabej jakości. W nowoczesnym stylu należy postawić na minimalizm, w którym pojawiają się wyraziste dodatki, które umożliwiają podkreślenie charakteru wnętrza. W przypadku małych biur biel i pastelowe dodatki nadają miejscu pożądanej przestronności.  

Biuro w stylu loft

Styl loft w ostatnich latach jest bardzo modny ze względu na bezpretensjonalną estetykę i ergonomię. Kluczowe jest zastosowanie materiałów, które były popularne w erze przemysłowej: cegła, drewniane belki, krokwie dachowe, a także ciężkie metalowe drzwi w połączeniu z elementami instalacji. W takich biurach króluje szary kolor. Dla takiej aranżacji najlepiej wybrać wysokie pomieszczenie, posiadające duże okna i wielką przestrzeń, ponieważ wówczas wygląda najbardziej efektywniej.

Biuro w stylu skandynawskim

Wnętrza zaprojektowane w stylu skandynawskim są funkcjonalne i ciepłe. Meble biurowe powinny odwzorowywać skojarzenia związane z skandynawskimi wnętrzami. Najlepiej sprawdzają się pomieszczenia posiadające duże okna. We wnętrzu nie może zabraknąć jasnych kolorów i naturalnych materiałów, z których powinien być wykonany fotel biurowy. Meble biurowe powinny posiadać prostą formę. W gabinecie z powodzeniem sprawdzą się elementy dekoracyjne w postaci czarnych dodatków, np. grafik oprawionych w ciemną ramkę.

Styl aranżacji biura

Biuro w stylu industrialnym

Wnętrza inspirowane stylem industrialnym sprawiają wrażenie surowych. Powinny to być duże pomieszczenia z minimalną ilością podziałów wewnątrz. Pomieszczenia poszczególne powinny płynnie przechodzić w kolejne. Na ścianach powinna znaleźć miejsce surowa cegła, a okna nie powinny być zdobione przez firanki czy zasłony. Krzesło biurowe najlepiej w tej aranżacji wygląda w kolorze czarnym. Całość powinny zwieńczać metalowe lampy wizualnie zbliżone do tych spotykanych dawniej w fabryce. 

Biuro w stylu boho

Inspirując się stylem boho z powodzeniem można stworzyć biuro w tej aranżacji. Powinno opierać się o ciepłą, nasyconą kolorystykę. Kluczowe jest zastosowanie naturalnych materiałów. Barwy ziemi w połączeniu z naturalnymi materiałami minimalizuje poziom odczuwalnego stresu. Wnętrze powinno dawać poczucie przytulności. Co będą potęgowały delikatne wzory i motywy roślinne. Dla klientów można zakupić krzesło biurowe nawiązujące do ratanu lub posiadające obicie z naturalnych materiałów. 

Biuro w stylu glamour

Styl glamour nawiązuje do Hollywood z lat 30' XX wieku. Całość musi błyszczeć i sprawiać wrażenie kosztownych, choć musi być to zrobione z umiarem, aby zachować elegancję. PodczasBiuro w stylu glamour aranżacji nie można przesadzić, dlatego wybujałe formy są łączone z minimalistycznymi elementami. Takie zestawienie stwarza możliwość znalezienia harmonii. Dobrym posunięciem jest zaakcentowanie wnętrza poprzez fotel biurowy w stylu glamour. Dopasowanie go kolorystyczne nie jest skomplikowane. Przykładowo może być on czarny z domieszką złota. 

Biuro w stylu angielskim

Inspirowanie się wnętrzami angielskimi umożliwia stworzenie wnętrza odpowiednio zagospodarowanego. Kluczowe jest wykorzystanie pięknych i surowych form, które zwieńczone są przez solidne wykończenie. Meble powinny być klasyczne, ale z domieszką okazałości. Równolegle meble biurowe muszą być praktyczne i funkcjonalne, aby zadbać o komfort pracownika. Warto rozważyć zakup biblioteczki, która będzie dopasowana do biurka. Fotel biurowy powinien być duży. 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz