14


października

Meble niezbędne w każdym domowym biurze


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Przede wszystkim najpierw musisz zdecydować, gdzie będzie znajdować się biuro domowe. Może to być narożnik w salonie, sypialni, kuchni. Poddasze, przeszklony i ocieplony balkon lub loggia, a nawet przestrzeń pod schodami. Najlepszą opcją jest wyposażenie oddzielnego pomieszczenia na biuro. Pomieszczenie biurowe powinno mieć dobre oświetlenie naturalne i sztuczne. A jeśli twoja praca wymaga spotkań biznesowych i przyjmowania klientów, lepiej umieścić domowe miejsce pracy bliżej głównego wejścia do mieszkania lub domu, z dala od sypialni.

Wyposażenie stanowiska pracy. Meble do biura domowego

Meble biurowe dobieramy, biorąc pod uwagę rodzaj działalności, liczbę pracowników, wyposażenie w sprzęt biurowy, zapotrzebowanie na meble do przechowywania dokumentów, potrzebę przyjmowania gości oraz powierzchnię przeznaczoną na biuro.

Główne meble

Biuro domowe to specjalnie wydzielone pomieszczenie do pracy. Głównym meblem do domowego biura jest stół, można go ustawić przy oknie lub na środku biura. Jeśli stół nie ma wbudowanej szafki, musisz zaopatrzyć się w oddzielną szafkę na dokumenty i artykuły biurowe. Zakup również meble do przechowywania dokumentów: szafki czy półki. Krzesło w biurze należy wybrać na kółkach, z regulacją wysokości i nachylenia oparcia. Jeśli planujesz przyjmować gości, wyposaż miejsce spotkań. Może to być przystawka na odprawę do biurka lub wolnostojący stół konferencyjny. Krzesła konferencyjne powinno być wybrane w tym samym stylu co krzesło właściciela, ale bez kółek, na metalowej lub drewnianej ramie. W domowym biurze warto również wyposażyć bibliotekę, postawić sofę do relaksu, wygodne miękkie krzesła i stolik kawowy.

Styl domowego biura

Styl domowego biura dobierany jest z uwzględnieniem indywidualnych preferencji jego właściciela. Dla miłośników minimalizmu odpowiednie są nowoczesne meble z dużą ilością szkła, plastiku, metalu i błyszczących powierzchni. Dla osób kreatywnych wskazane jest biuro w stylu Art Nouveau. Szafka w stylu klasycznym to trwała i bezpieczna opcja. Masywne drewniane meble, skórzane sofy i fotele, naturalne odcienie dekoracji można uzupełnić drogimi zestawami papeterii, zabytkowymi zegarami, wazonami, obrazami i figurkami. Sufit klasycznego biura jest często ozdobiony sztukaterią, a ściany kosztowną tkaniną lub tapetą, a na drewnianej podłodze miękki dywan. Kominek w klasycznym gabinecie stworzy atmosferę komfortu. Żywe rośliny świetnie prezentują się w każdym wnętrzu.

Lokalizacja mebli

Domowe miejsce pracy jest częścią salonu, balkonu, loggii, poddasza, przedpokoju, wyposażonego w niezbędne meble, komputer oraz dodatkowe wyposażenie biura. Jeśli to możliwe, powinno być umieszczona blisko okna, zapewniając w ten sposób dobre naturalne światło. Lepiej wyposażyć miejsce pracy w biurko w kształcie litery „L”. Taka konfiguracja umożliwia dostęp obiema rękami do jednostki systemowej, urządzeń peryferyjnych i szuflad stołu. Jednostka systemowa powinna być umieszczona na specjalnym wózku mobilnym z kołami. Jeśli potrzebujesz mebli do przechowywania dokumentów, umieść w pobliżu półki i szafki. Krzesło do domowego miejsca pracy powinno być na kółkach z regulowaną wysokością siedziska i pochyleniem oparcia. Do negocjacji biznesowych możesz wyposażyć oddzielny stół z kilkoma nogami, stabilne krzesła. Dobrze jest oddzielić przestrzeń domowego biura od salonu przegrodą, przesuwanym ekranem lub za pomocą mebli dzielących przestrzeń.

Zaleca się, aby oświetlenie domowego miejsca pracy było dwuskładnikowe, to znaczy oprócz oświetlenia ogólnego całego pomieszczenia wskazane jest użycie lampy stołowej, kinkietu lub innego źródła światła lokalnego. Wybrane oprawy powinny pasować do stylu domowego biura. Aby blask światła dziennego nie przeszkadzał w pracy z monitorem, należy odpowiednio wcześnie zadbać o zasłony lub rolety w oknie.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz