27


września

Czy opłaca się zainwestować w biurko z elektryczną regulacją wysokości?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Biurko elektryczne przestało być już jedynie modnym gadżetem. Obecnie tego rodzaju sprzęt cieszy się ogromną popularnością i można potkać go w wielu biurach, warsztatach, szkołach, a nawet domach. Podstawowym atutem takiego rozwiązania jest wysoka ergonomia pracy. Sprawdzamy, czy rzeczywiście warto inwestować w taki sprzęt i jakie są jego podstawowe atuty?

Biurko elektryczne – podstawowe atuty takiego rozwiązania

Praca i nauka przy komputerze w dzisiejszych czasach jest codziennością. Trudno wyobrazić sobie chociażby jeden dzień, gdzie moglibyśmy uniknąć godzin spędzonych przed ekranem komputera. Zajęcie to najczęściej wykonujemy w pozycji siedzącej, która to bywa bardzo szkodliwa dla zdrowia. Siedzący tryb życia jest główną przyczyną otyłości, ale też problemów ze stawami, kręgosłupem, migrenami lub chronicznym zmęczeniem. Najbardziej ergonomicznym rozwiązaniem problemu jest łączenie pracy siedzącej ze stojącą. Właśnie taką możliwość daje biurko elektryczne z regulowaną wysokością. Mebel wyposażony jest w mechanizmy, które w swobodny sposób unoszą i obniżają blat biurka, aby możliwa była praca w różnych trybach. Specjaliści zalecają, aby zmiana pozycji w pracy dokonywana była co około godzinę. Dzięki temu zadbamy nie tylko o wygodę i komfort pracy, ale przede wszystkim zachowanie krążenia krwi na odpowiednim poziomie. Poza faktem możliwości łączenia pracy siedzącej ze stojącą, biurko elektryczne posiada wiele innych zalet. Wśród nich nie sposób pominąć możliwości dostosowywania wysokości mebla w uzależnieniu od gabarytów osoby przy nim pracującej, jak również wykorzystywanego w tym celu krzesła. Dodatkowo blat biurka można z łatwością dopasować do wykorzystywanych przy pracy nadstawek i dostawek w postaci półek, szafek i skrzynek. Biurko elektryczne nie powinno też umknąć uwadze rodziców. Nasze pociechy rosną w zastraszającym tempie, dlatego mebel o regulowanej wysokości będzie idealnym rozwiązaniem do pokojów szkolniaków. Dzięki niemu nie będzie konieczności wymiany biurka z każdym nowym sezonem. Mebel będzie w stanie „rosnąć” razem z dzieckiem.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Przy wyborze biurka elektrycznego warto zwrócić uwagę na tradycyjne parametry tego rodzaju mebli. Wybierajmy więc sprzęty o odpowiednio dużym blacie i odpowiadającej nam estetyce. Warto, aby mebel wizualnie pasował do pozostałych elementów wyposażenia pomieszczenia i harmonijnie z nimi współgrał. Dobrze wiedzieć też do jakiej maksymalnej wysokości blat będzie w stanie się unieść i do jakiej minimalnej wysokości obniżyć. Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy sprzęt dopasuje się do posiadanych w domu lub biurze krzeseł i czy będzie możliwa przy nim praca na stojąco. Ważne jest również sprawdzenie mechanizmu unoszącego blat. Ten może być regulowany ręcznie lub całkowicie elektrycznie za pośrednictwem pilota lub wbudowanych w blat guzików.

biurko regulowane

Gdzie nie powinno zabraknąć biurek elektrycznych?

Biurka elektryczne są obecnie coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Z łatwością znajdziemy je w dużych i mniejszych biurach, ale też w szkołach, czy domach prywatnych. Znajdują one zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest wielogodzinne spędzanie czasu przed monitorem komputera. Biurka elektryczne łączą w sobie nie tylko możliwość ergonomicznego połączenia pracy siedzącej ze stojącą, ale również dostosowywania wysokości mebla do wysokości osoby przy nim pracującej. To doskonałe rozwiązanie dla dorastających dzieci oraz korporacji, gdzie przy jednym biurku pracuje więcej niż jedna osoba.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz